Różnorodne

Style tańca

i nie tylko…

IMG-20240325-WA0005

Taniec artystyczny

poziom: BAJTLE | MŁODZIKI

Zajęcia najczęściej kojarzone z tańcem scenicznym, teatralnym. Grupy te realizują na zajęciach podstawy tańca klasycznego, jazzowego i współczesnego oraz w grupach o wyższym poziomie zaawansowania elementy akrobatyczne. Tak szeroki zakres pozwala na stworzenie pięknych widowisk tanecznych, w których oprócz samych umiejętności tancerek i tancerzy zobaczyć możemy bajkową wrażliwość twórczą. Szpagaty i piruety nam nie straszne!

Taniec uliczny

poziom: BAJTLE | MŁODZIKI

Podstawą tych zajęć jest hip hop w najczystszej postaci. Jednak nie martwcie się rodzice! Repertuar muzyczny jest dostosowany do dziecięcego i młodzieżowego ucha 😉 Podczas zajęć podopieczni poznają podstawy oldschoolu, new age, a nawet house’a! Pełne energii i pozytywnych wibracji lekcje dają przestrzeń na wykorzystanie niespożytych pokładów energii i przynoszą wiele satysfakcji z każdego poczynionego kroku naprzód.

Taniec nowoczesny

poziom: DZIECKA

Zajęcia te są mieszanką technik i styli tanecznych, które tworzą świetną podstawę w edukacji tanecznej każdego dziecka. Dzięki nim nasi podopieczni doskonalą koordynację wzrokowo-ruchową, uczą się pracy w grupie, a także pokonują nieśmiałość. Pierwsze choreografie ćwiczą pamięć ruchową, a pokazy i występy pomagają “oswoić” tremę. Dzieci uczą się rytmizacji, doskonalą umiejętności koncentracji i skupienia, uczą się rozróżniania stron i kierunków. Ćwiczymy też równowagę, ekspresję ruchu i dbamy o wzmacnianie całego ciała.

Balecik

poziom: DZIECKA

Dzieci poznają na zajęciach podstawy tańca klasycznego. Zajęcia pomagają rozbudzić w dzieciach kreatywność i wyobraźnię, poznają ćwiczenia kształtujące postawę i piękną sylwetkę. Proste kroki taneczne i sekwencje choreograficzne kształtują pamięć ruchową i przestrzenną. Zajęcia te nie są typową lekcją tańca klasycznego. Są bardziej przystępne i dopasowane do możliwości rozwojowych tego wieku (o czym szerzej mówi psychologia rozwoju). Grupa podczas zabaw tanecznych uczy się nowych sekwencji ruchowych, które później łączone są w układ taneczny w stylizacji baletowej.

Akrobatyka

poziom: BAJTLE | MŁODZIKI

Akrobatyka pomaga dzieciom kształtować i rozwijać wiele zdolności motorycznych, przede wszystkim szybkość, skoczność, gibkość i koordynację ruchową. Na zajęciach podopieczni poznają podstawowe elementy akrobatyczne. Poprzedzone są one oczywiście szeregiem ćwiczeń przygotowawczych, ale po opanowaniu podstaw zabawa się nie kończy! Przychodzi czas na modyfikacje i trudniejsze wersje poznanych elementów. Na zajęciach ćwiczone są również piramidy akrobatyczne, tutaj niezbędna jest współpraca, odpowiedzialność i komunikacja  w grupie- nie tylko werbalna.

Gimnastyka z el. akrobatyki

poziom: DZIECKA

Gimnastyka z el. akrobatyki to nie tylko rozwój fizyczny i kształtowanie sylwetki. To również pokonywanie własnych lęków i słabości, kształtowanie charakteru, nauka zachowania dyscypliny i skupienia. Kolejne udane akrobacje budują samoocenę dziecka, dodają pewności siebie. Ćwiczenia fizyczne to również dawka pozytywnych emocji i poprawa nastroju, możliwość odreagowania stresu. Zajęcia są oparte na stosowaniu różnorodnych zestawów ćwiczeń wpływających na poprawę funkcjonowania aparatu kostno-mięśniowego i korygowanie wad postawy. Dzięki elementom akrobatyki na zajęciach poprawiamy kondycję fizyczną oraz zdolności motoryczne takie jak: szybkość, skoczność, gibkość czy koordynacja ruchowa.

Gimnastyka ogólnorozwojowa z fizjoterapeutą

poziom: DZIECKA | BAJTLE

Jeżeli chcesz zapewnić swojemu dziecku odpowiednią dawkę ruchu i zależy Ci, żeby dobrze się rozwijało oraz było sprawne fizycznie to te zajęcia są dla Was. Gimnastyka z fizjoterapeutą pomoże w:

• nauce prawidłowych wzorców ruchowych
• wzmocnieniu mięśni posturalnych
• profilaktyce wad postawy
• poprawie zdolności motorycznych
Ćwiczenia prowadzone są w formie zabaw i gier 💜
 
A wszystko w sposób bezpieczny i efektywny. To świetna okazja, aby zadbać o prawidłowy rozwój, ale także mieć mnóstwo zabawy!